piątek, 3 czerwca 2016

Łóżko z pojemnikiem na pościel czy bez?

Łóżko w sypialni to jeden z najważniejszych mebli w naszej sypialni. Warto dobrze przemyśleć, jakie należy wybrać. Z pojemnikiem na pościel a może bez? Jak myślicie, które rozwiązanie jest lepsze?

Łóżko z pojemnikiem
Osobiście gdybym miała kupować łóżko to z pojemnikiem na pościel ze względów ekonomicznych. Mieszkając w bloku, które nie grzeszą zbyt dużym metrażem schowek będzie dla nas mile widziany.

Rodzaje łóżek z pojemnikiem
- łóżka z podnoszonym stelażem
Zalety: wygodne podnoszenie, łatwy dostęp, duża powierzchnia pojemnika,- łóżko z szufladami
Wady: potrzebne dodatkowe miejsce przy łóżku (aby wysunąć szufladę), mało miejsca na schowek


Jednak z punktu widzenia żywotności nie wygląda to zbyt dobrze. Materac lubi mieć odpowiednią wentylację, którą pojemnik na pościel zakłóca. Dlatego też samo słowo łóżko z pojemnikiem na pościel jest bezsensowne, gdyż raczej rzadko chowamy tam pościel. Kupując łóżko po prostu nie chowamy do niego codziennie pościeli. Z doświadczenia jednak wynika, że jest to miejsce do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów np. książek, odzieży itd.

Niestety nie wiemy o tym, że przedmioty te „przyciągają” roztocza, kurz i pleśń.

Łóżka bez pojemnika na pościel
Ten typ łóżka zdecydowanie posłuży nam do spania, a nie do przechowywania różnego rodzaju rzeczy. Dlatego ta wersja pojemnika jest wystarczająca i optymalna. Jest również zdecydowanie bardziej przyjazna dla naszego materaca.

Gdy kupujemy takie łóżko musimy pamiętać, że raczej jego cena nie zawiera stelaża, tj. wkładu pod materac. I to nie dlatego, że ktoś chce kogoś oszukać, ale z tego względu że ceny stelaży są różne, a stelaż ma duży wpływ na materac.

Taka konstrukcja łóżka umożliwia także swobodne oddychanie naszego materaca. Jeśli chodzi o sam stelaż kupicie je znacznie lepsze niż standardowo stosowane w łóżkach z pojemnikiem na pościel.

Myśle, że każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Na co się zdecydujecie: z pojemnikiem czy bez? 

Zapraszam do wymieniania się swoimi opiniami w komentarzach :)

6 komentarzy:

 1. Ja mam łóżku z szufladami. Bardzo sobie chwalę, pozwala oszczędzić dużo miejsca w szafach ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja miałam bez i mam teraz z pojemnikami i uważam, że szuflady świetnie się sprawdzają - zyskałam dodatkowe miejsce do przechowywania :)

  OdpowiedzUsuń
 3. My mamy łóżko z pojemnikiem. Sporo rzeczy się mieści. Jesteśmy zadowoleni :)

  OdpowiedzUsuń
 4. My mamy łóżko bez pojemnika, ale przy łóżku stoi duży kosz na pościel i bardzo dobrze się sprawdza :)

  OdpowiedzUsuń
 5. U mnie jest łóżko z szufladami, rewelacyjny wynalazek ;-) Jest gdzie schować zimową lub letnią kołdrę, pościel i jeszcze zostały szuflady na zimowe kurtki :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja zainwestowałam już w łóżko ze skrzynią gdzie właśnie mogę wszystko schować ale tak naprawdę Marzy mi się lekkie na nóżkach wyglądające jak łoże Carrie i Biganz drugiej części kinowej wersji Seksu w Wielkim Miescie.Ale jak się mieszka w bloku trzeba cieszyć się z tego co się ma:)

  OdpowiedzUsuń